Roztocze Pejzaż Subtelny – Robert Sikora

Roztocze Pejzaz Subtelny

Roztocze. Pejzaż Subtelny – autorski album Roberta Sikory to prawdziwe kompendium przepięknych i znakomitych fotografii poświęcony regionowi Roztocza. Jest to efekt kilku ostatnich lat pracy autora w polskiej części Roztocza.

Robert Sikora przemierzył polską część Roztocza samochodem, rowerem jak również do wielu miejsc dotarł pieszo. Przeprowadził setki rozmów z mieszkańcami tej krainy, zafascynowany polska Toskanią, czyli mamy tu na myśli Roztocze – jak sam autor zwykł nazywać ten region. Krainę niezwykła i wydaje nam się, że jeszcze turystycznie do końca nie odkrytą i tajemniczą dla wielu z nas. Po obejrzeniu znakomitych fotografii, znajdujących się w albumie Roztocze jesteśmy pewni, że niejeden będzie chciał zobaczyć tą krainę na własne oczy :-).

Bez wątpienia jest to najlepszy album autora jaki do tej pory wyszedł spod jego ręki (chyba bezpieczniej powiedzieć oka), a zapewne i same Roztocze na rynku wydawnictw albumowych do tej chwili nie miało tak dobrego wydawnictwa, jak przez nas tutaj opisywane.

Warto przybliżyć w kilku słowach sylwetkę samego autora: Roberta Sikory.
Robert Sikora – Urodzony w 1970 roku, fotografik pejzażysta – samouk, z wykształcenia konstruktor lotniczy, w duszy humanista, niespokojny duch, wędrowiec wciąż przepełniony chęcią do odkrywania świata za horyzontem, w swoich zdjęciach łączący pasję fotograficzną z miłością do świata przyrody.

Autor jak dodaje w rozmowie z redakcją zawsze w fotografii fascynował się pięknem krajobrazu. W swojej twórczości fotograficznej skupia się na dwóch aspektach: Ziemi i Światła. Wykorzystanie tych dwóch aspektów w fotografii krajobrazu na przykładzie Roztocza, czyni najnowszy album Wydawnictwa Ruthenus „Roztocze. Pejzaż Subtelny” znakomitym połączeniem.

Ruthenus był najczęściej identyfikowany na rynku wydawniczym, głównie poprzez mapy, książki i albumy bezpośrednio powiązane z Bieszczadami, regionem Podkarpacia i Karpat Wschodnich. Należy również przypomnieć, że do tej pory Wydawnictwo ma w swoim portfolio kilka pozycja autorstwa Roberta Sikory, które na przestrzeni lat okazały się rynkowymi sukcesami. Poza pierwszym albumem autora sprzed kilku lat Bieszczady, później światło dzienne ujrzały następne pozycje poświęcone innym polskim górom. W kolejności chronologicznej po albumie Bieszczady, zostały wydane Pieniny, Tatry, później Gorce, a teraz przyszedł czas na Roztocze. W między czasie nastąpiło II wydanie albumu Bieszczady i ostatnio miało miejsce wznowienie pozycji Gorce, a w kwietniu bieżącego roku okazała się bardziej skromna wersja albumu poświęconego Bieszczadom, o której donosiliśmy jakiś czas temu.

Album „Roztocze Pejzaż Subtelny” do nabycia na promocyjnych warunkach w księgarni internetowej Wydawnictwa Ruthenus pod adresem: http://www.ruthenus.com.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=156

Poniżej szczegółowe dane techniczne na temat samego albumu:

ROZTOCZE – PEJZAŻ SUBTELNY
ROBERTA SIKORY
Krosno 2016,
Format B-3
Oprawa twarda z obwolutą
Stron 208
Tekst w języku polskim i angielskim
Sugerowana cena detaliczna: 84,90 zł

Zachęcamy do zakupów, bo naszym zdaniem naprawdę warto 🙂