Chatka Wariatka stanęła w Bieszczadach

Chatka Wariatka, mówiąc inaczej dom do góry nogami stanął w Bieszczadach. Tak to szczera prawda, która ma swoje miejsce niedaleko od Soliny, naprzeciw stacji Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych w miejscowości Uherce Mineralne, w Bieszczadach.

Jakiś czas temu powstała tutaj bardzo ciekawa alternatywa turystyczna, raczej dla najmłodszych gości, ale nie tylko. Chatka Wariatka, w której rzeczywistość przewrócona jest na opak, a dokładniej mówiąc do góry nogami. Można powiedzieć, że Bieszczady na przykładzie opisywanej chatki stanęły na głowie. Do tej pory wydawało nam się, że to w Australii życie może wyglądać jak przewrócone do góry nogami. Jednak, jak pokazuje przykład bieszczadzkiej Chatki Wariatki, nad Soliną takie cuda również można spotkać. Taką mamy tutaj rzeczywistość ;-).

Piękny domek na dachu – Chatka Wariatka powstała w sąsiedztwie jedynej w Polsce wypożyczalni drezyn rowerowych.

Teraz napiszemy trochę bardziej w szczegółach. Dom na dachu zwany „Chatką Wariatką”, to nowa atrakcja turystyczna, o której chcemy wam donieść. Tak jak donieśliśmy na samym wstępie, Chatka Wariatka znajduje się w Uhercach Mineralnych, w której wszystko stanęło na głowie, bo jest na góry nogami. Wszystko w środku chatki jest na odwrót, a po kilku minutach zwiedzania ma się wrażenie jak na statku w trakcie sztormu. W Chatce w zasadzie to wszystko co możemy spotkać w normalnym domu, czyli kuchnia, łazienka pokój, meble, zabawki, kapcie na suficie itd… W mniejszym, lub większym czujemy się jakby nam się świat przewrócił do góry nogami, czyli zaczyna rządzić uczucie grawitacji… i po kilku minutach zwiedzania możemy odnieść wrażenie, że… dziwnie się czujemy. Zachowajmy uwagę przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach.

Jest to kolejna nowa, ciekawa alternatywa dla turystów, która powstała w Uhercach. Szczególnie tych przebywających nad „Bieszczadzkim Morzem – Soliną”, którzy chcieliby doświadczyć trochę odskoczni od atrakcji wodnych, czy też rowerowych i pieszych wędrówek po Bieszczadach. Co ważne jest to atrakcja dla odwiedzających w każdym przedziale wiekowym, a jako wartość dodatkowa do powyższej atrakcji przygotowane została także na miejscu coś dla zakochanych <3. Niesprzyjające warunki atmosferyczne w zasadzie nie stanowią większego problemu. Zapraszamy w odwiedziny szczególnie z dziećmi, bo dobra zabawa gwarantowana na maxa. Jest to chyba jedyna taka atrakcje w regionie, a nad Soliną to na pewno !!!

Atutem tego miejsca jest także lokalizacja. Chatka znajduje się na trasie trójkąty bieszczadzkiego (nie mylcie z bermudzkim…): Lesko – Ustrzyki Dolne – Solina. Do zwiedzenia Chatki Wariatki odpowiednia jest każda pogoda. A po odwiedzinach domku przewróconego do góry nogami, dla wyrównania realnej rzeczywistości zapraszamy po sąsiedzku do popedałowania po Bieszczadach, drezynami rowerowymi.

Autorem domu postawionego do góry nogami jest Paweł Ustjanowski, któremu gratulujemy pomysłu. Więcej informacji na temat samej atrakcji, a także możliwości zwiedzania i ceny biletów znajdziemy na stronie www.chatkawariatka.pl

Jest to kolejna atrakcje turystyczna jaką zwiedzimy w Uhercach. Poza wspomnianymi już drezynami rowerowymi znajdziemy tutaj także regionalny bieszczadzki browar Ursa Maior, a także najnowszą atrakcję turystyczną – Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła, o której więcej napiszemy wkrótce.