Maratony Kresowe MTB w czasach zarazy

Maratony Kresowe

Epidemia, która spadła nasz nasz kraj, spowodowała gwałtowna zapaść dla całej branży powiązanej z organizacją imprez sportowych, m. in. na Maratony Kresowe MTB. Wielu organizatorów znalazło się nagle pod ścianą… Skutki wprowadzonych restrykcji przez rząd spadną na nas wszystkich, ale w pierwszej kolejności najbardziej dotknęły branże imprez sportowych.

Nie ma co ukrywać, że organizatorzy eventów obawiają się o swoją przyszłość. Chyba każdy z organizatorów nie tylko liczy straty, ale zastanawia się jak przetrwać ten czas zarazy Wirusy nie uznają granic. Z epidemią koronawirusa wcześniej czy później poradzimy sobie, ale na razie czekają nas wszystkich ciężkie czasy.

Podobnie ma się sytuacja z największym organizatorem Maratonów MTB na wschodzie Polski – Maratony Kresowo MTB. Obecnie w wyniku epidemii wyścigi są odwoływane lub przekładane na inne, trudne do przewidzenia terminy. W branży imprez sportowych trudno obecnie cokolwiek zaplanować. Przyjdzie, za chwile taki czas, że nasze życie znowu będzie przepiękne, a wydarzenia sportowe takie jak Maratony Kresowe będą organizowane. Sport w czasach zarazy na razie zamarł, zatrzymał się w miejscu…

Koszty zorganizowania imprezy sportowej, w przypadku bardzo w ostatnich latach popularnych maratonów rowerowych to wydatek za każdym razem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy okazji organizacji takich imprez zyskiwały pośrednio inne branże: noclegowa, gastronomiczna, nie wspominając o sklepach rowerowych.

Maratony Kresowe MTB to cykl wyścigów rowerowych odbywających się na terenie Wschodniej Polski, a także na Litwie i Białorusi. Cykl Maratonów Kresowych MTB XCM składa się z kilkunastu wyścigów na atrakcyjnych i malowniczych trasach, w pięknych okolicznościach przyrody. Kalendarz wyścigów Maratonów Kresowych na 2020r. Maratony Kresowe odbywają się na obszarze trzech województw Polski Wschodniej (Podlaskie, Lubelskie i Warmińsko-Mazurskie), a także poza granicami Polski: na Litwie w Rejonie Wileńskim oraz w okolicy Grodna (Białoruś).

Maratony Kresowe MTB XCM to również świetna promocja nie tylko sportu, ale przede wszystkim Polski Wschodniej. Wydarzenia odbywają się w najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym i przyrodniczym miejscowościach i regionach takich jak: Puszcza Białowieska, Puszcza Knyszyńska, dolina Bugu, Chełm i Pagóry Chełmskie i Malowniczy Wschód – Gminy Żmudź, Puszcza Romincka, Wigierski Park Narodowy, Kanał Augustowski, Mazury, Wileńszczyzna.

Zapraszamy do oglądania filmu z ubiegłorocznej edycji Maratonów Kresowych na Lubelszczyźnie w Gminie Żmudź i Janowie k/Chełma

Wierzymy, że pomimo przeciwności, które nagle spadły na organizatora, to spotkamy się na tegorocznych Maratonach Kresowych w Polsce Wschodniej.