Jutro będzie nasze – Włoskie kino w DKF Rewers

Jutro będzie nasze - Chełm

Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers w Chełmie, w ramach comiesięcznego spotkania zaprasza już w najbliższy czwartek 23 maja o godz. 18:00 do Kina Zorza na film – Jutro będzie nasze”. Debiut reżyserski aktorki i komiczki Paoli Cortellesi, która zagrała w nim także główną rolę.

Tym razem w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego kino włoskie, kobiece (ale nie tylko dla kobiet!), słodko-gorzkie, czyli komedio-dramat w reż. aktorki i komiczki Paoli Cortellesi, dla której inspiracją były powojenne przeżycia jej prababci. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność, jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Ten komedio-dramat o niewidzialnej dla mężczyzn sile kobiet we Włoszech popularnością pobił nawet „Barbie” i „Oppenheimera”. Scenariusz był inspirowany powojennymi przeżyciami prababci reżyserki – historia „Jutro będzie nasze” rozgrywa się w biedniejszej części Rzymu w 1946 roku. Ludzie wciąż próbują odnaleźć się po wojnie, a na ulicach stacjonują amerykańskie wojska. Pieniędzy dorabiają się tylko Ci, którzy prowadzą niekoniecznie legalne biznesy. Przedsiębiorczość przypisywana jest mężczyznom, co jest paradoksem, bo kobiety po wojnie już nie „tylko” zajmują się domem, dziećmi, mężem i niedołężnymi rodzicami, ale też pracują, gdzie tylko mogą podejmując przeróżne zawody.

Taka jest główna bohaterka – Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy od swojej najbliższej rodziny. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Paoli Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność, jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Zapowiada się film, na który warto brać koleżanki, siostry, mamy, córki, babcie czy sąsiadki i inne różne Panie, ale Panów oczywiście też. A po seansie dla chętnych osób dyskusja

Więcej o filmie i bilety (15 zł) na stronie Kina Zorza:
https://www.zorzachelm.pl/film/dkf-rewers-jutro-bedzie-nasze