Bogumiła Stasz „Herbatka pod Yerupają” – wernisaż wystawy fotografii w Chełmie

Bogumiła Stasz

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie i Stowarzyszenie WeRwa zapraszają na wernisaż fotografii Bogumiły Stasz „Herbatka pod Yerupają”, który odbędzie się 17 maja br. o godz. 18:00 w Galerii Nova i sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Otwarcie wystawy będzie połączone z prezentacją multimedialną „Herbatka pod Yerupają”, poświęconą głównie Peru oraz minikoncertem w wykonaniu młodych, utalentowanych wokalistów reprezentujących Studio Wokalne „Głosu warte”.

Wprowadzenie do ekspozycji zachęca do poznania impresji z podróży autorki: „zapraszamy na pierwszą publiczną wystawę fotograficzną Bogumiły Stasz, farmaceutki  i diagnosty laboratoryjnego, która od ponad  ośmiu lat z pasją zajmuje się fotografią. Jej zainteresowanie tym medium rozwinęło się dzięki podróżom, co pozwoliło na połączenie tych dziedzin w artystyczną wizję. Ekspozycja prezentuje wybrane prace,  skupiające się na krajobrazach oraz portretach ludzi spotkanych podczas podróży. Autorka w swoich kadrach bada relacje  między człowiekiem a środowiskiem,  uwieczniając kulturową różnorodność. Każde zdjęcie opowiada historię pełną  emocji i subtelności i z wielką precyzją  oddaje piękno światła i cienia. Inspiracją dla jej prac są zarówno  wielcy mistrzowie fotografii, jak i osobiste  doświadczenia z podróży, co sprawia,  że jej zdjęcia stanowią unikalne świadectwo  piękna natury i ludzkiej różnorodności. Ta wystawa to ważny krok w karierze Stasz, będący jej debiutem na szerszej scenie  artystycznej. Zachęcamy do zanurzenia się w niezwykły świat widziany oczami autorki, gdzie każde zdjęcie jest zaproszeniem  do refleksji nad otaczającym nas światem”.

Wystawa Bogumiły Stasz „Herbatka pod Yerupają” jest ekspozycją niezwykłą. Wspaniałe fotografie wydrukowane na wielkoformatowych planszach prezentują olśniewające miejsca i ludzi z różnych zakątków Ziemi. Dopracowane artystycznie i urokliwe kadry wyznaczają odbiorcy destynacje swoistej, mentalnej podróży dookoła świata, która zapiera dech w piersiach i rozbudza apetyt na kontemplację piękna.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, którego nie można przeoczyć. Rozgrzane zmysły i pulsujące emocje będzie mógł ukoić oraz ochłodzić pobyt w Parku Wodnym, do którego wejściówki rozlosujemy wśród uczestników przed poczęstunkiem.
Wstęp wolny.

Bogumiła Stasz

Bogumiła Stasz „Herbatka pod Yerupają”

17 maja 2024r., godz. 18:00

Chełmska Biblioteka Publiczna – Galeria Nova
ul. Partyzantów 40