Fotowarsztaty.com – Szlakiem cerkwi w Bieszczadach

Bieszczady - Fotowarsztaty

Fotowarsztaty ponownie zapraszają na fotoplener w zimowe Bieszczady. Warsztaty z twórczą fotografią zaplanowano na weekend 3-5 marca 2023 w Bieszczadach, a temat warsztatów tym razem brzmi „Szlakiem cerkwi w Bieszczadach”.

Plenerowy kurs fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle w przypadku wydarzeń organizowanych przez Fotowarsztaty.com zawiera w programie solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacona informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

Bieszczady - Fotowarsztaty

Plenerowe warsztaty fotograficzne w Bieszczadach

Bieszczady to przestrzeń gdzie stykały się ze sobą dwie grupy etnograficzne Bojków i Łemków. Budownictwo sakralne jakie powstało na tym pograniczu cechowała duża różnorodność, obok archaicznych cerkwi bojkowskich zachowały się tu budowle w typie narodowym a także świątynie stylowo mieszane. To bogactwo architektonicznych rozwiązań jest obecne tylko w tym zakątku Polski. Uczestnicy plenerowych warsztatów fotograficznych w Bieszczadach będą mogli wejść do zamkniętych-nieczynnych obiektów, doświadczając niesamowitej podróży w czasie (niektóre z cerkwi pozostają zamknięte od ponad 65 lat, niezapomniane wrażenia). Na naszej trasie między innymi Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia, Smolnik, Hoszów, Hoszowczyk.

Dlaczego warsztaty fotograficzne zimą?

Termin plenerowych warsztatów fotograficznych w Bieszczadach jest wybrany nieprzypadkowo. Właśnie wtedy odwiedzane przez nas obiekty prezentują się zdecydowanie najlepiej! Przede wszystkim, nie nikną wśród drzew, zakryte szczelnie zasłoną z liści. Po wtóre: brak liści, w zestawieniu z śnieżną – puchową kołderką nadaje zdjęciom niepowtarzalnego klimatu.” – mówi Paweł Brzozowski Fotowarsztaty.com

Bieszczady - Fotowarsztaty

Na czas zajęć organizator zapewnia możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów marki Tokina.

Miejsce: Bieszczady

Termin: 3-5 marca 2023

Więcej informacji oraz rezerwacje:
https://fotowarsztaty.com/tematy-i-miejsca-zajec/polska/szlakiem-cerkwi-warsztaty-fotograficzne-w-bieszczadach/

Bieszczady - Fotowarsztaty