Dziady Jesienne i Meek, Oh Why

Dziady Jesienne - Krasnystaw

Zespół Meek, Oh Why? wystapi z interpretacją „Dziadów cz. III” Mickiewicza w ramach kolejnej odsłony wydarzenia „Dziady Jesienne”. Zapraszamy do Krasnegostawu (Lubelskie) 7 listopada 2021 r. o godz. 19 w Krasnostawskim Domu Kultury!

Spektakl „Dziady Jesienne” będzie premierowym przedstawieniem muzycznym, stworzonym na podstawie dzieła Adama Mickiewicza.

Mateusz Hulbój i Warzyniec Topa producencki duet przygotował nową odsłonę tej narodowej epopei. Do wykonania utworów zaprosili m.in. Mikołaja Kubickiego – autora tekstów, wokalistę, trębacza, Karolinę Łopuch – laureatkę wielu festiwali muzycznych – współpracującą ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz Szczepana Pospieszalskiego – kompozytora, trębacza, który ukończył wydział kompozycji, Interpretacji, edukacji i Jazzu w Katowicach. Trzon zespołu stworzą muzycy zespołu Meek, Oh Why?

Do przygotowania projektu grupa ponadto zaprosiła Artura Wytrykusa – specjalistę od efektów oświetleniowych, tworzącego świetlną scenografię – na co dzień związanego z warszawskim Teatrem Syreny, a który w Krasnymstawie „oświetlał” m.in. małą scenę na Chmielakach czy spektakle fundacji B’cause Dance Company.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury od 2 listopada 2021 r. Wydarzenie sfinansowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krasnystaw na 2021 r.

Dziady Jesienne - Krasnystaw

Organizatorzy:
Krasnostawski Dom Kultury
Stowarzyszenie Pod Napięciem
Miasto Krasnystaw

Produkcja: Echo Production

Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why? Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności.

Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość.