12 Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

12. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Tegoroczna edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego – jednego z największych festiwali podróżniczych w Polsce – odbędzie się w dniach 6-8 listopada w formule ONLINE. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie zmusiła organizatorów 12. edycji Festiwalu Kultur Świata – Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego do podjęcia trudnej decyzji o przeniesieniu Festiwalu do wirtualnego świata internetu i łączenia się ze wszystkimi prelegentami online.

Nie zmienia to specjalnie samego konceptu imprezy i w tym roku spotkamy się z ciekawymi postaciami ze świata podróży, eksploracji czy himalaizmu by wspólnie odwiedzić niezwykłe miejsca w Polsce i na świecie. Różnica będzie polegać na tym, że to Kalejdoskop Podróżniczy zagości w domach jego fanów, a spotkania i prelekcje w postaci transmisji „na żywo” będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej www.KalejdoskopPodrozniczy.pl.

Wśród Gości Festiwalu m.in. są Andrzej Bargiel – pierwszy człowiek, który zjechał na nartach ze szczytu K2, Piotr Hercog – ultramaratończyk i zwycięzca wielu ekstremalnych biegów, Ola Synowiec i Arek Winiatorski, którzy przeszli pieszo z Meksyku na Alaskę. O ciekawych miejscach w Polsce opowiedzą Ania i Marcin Nowakowie – autorzy bloga GdzieWyjechac.pl, zaś ciekawostki krajoznawcze z województwa podkarpackie zaprezentuję Bartek Szaro – prowadzący bloga ParagonZpodrozy.pl.

Festiwal rozpocznie się 6 listopada o godz. 18:00 i przez trzy kolejne wieczory będzie towarzyszył fanom podróży, aktywnej turystyki i sportom ekstremalnym ONLINE.

Program 12 edycji Festiwalu Kultur Świata – Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego

Piątek (06.11.2020), 18:00 – 21:30

 • Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski – Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady
 • Mateusz Waligóra – Cisza. W podróży między słowami
 • Kacper Tekieli – Solo. Spotkanie poprowadzi Zbyszek Marcinkiewicz

Sobota (07.11.2020), 17:00 – 21:30

 • Anna i Marcin Nowakowie – W 40 dni dookoła Polski śladem regionów mniej znanych
 • Ola Trzaskowska – Tylko dla Orlic – babska motocyklowa wyprawa w Himalaje
 • Piotr Hercog – Hercog Mountain Challenge 2019 – Kolumbia/Spitsbergen/Lhotse. Spotkanie poprowadzi Wojciech Heliński
 • Projekcja filmu Selma – prawdziwa przygoda z końca świata

Niedziela (08.11.2020), 17:00 – 21:30

 • Bartek Szaro – Podkarpackie „za płotem”. Czego można doświadczyć w promieniu 50 km od Rzeszowa?
 • Michał Szczęśniak – Jachtostopem na Antarktydę
 • Magdalena Gorlas i Karolina Jonderko – „Widzi mi się trip” – pierwsza polska kobieca drużyna w „Mongol Rally”
 • Andrzej Bargiel – „Z nartami na najwyższe szczyty Ziemi”. Spotkanie poprowadzi Kuba Niziński
12 Festiwal Kultur Świata

Aktualności można znaleźć pod adresem www.KalejdoskopPodrozniczy.pl oraz w serwisie Facebook www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, sponsorem złotym – ERGO Ubezpieczenia Podróży. Partnerem Organizacyjnym Województwo Podkarpackie, zaś partnerem wydarzenia Miasto Rzeszów.