Wystawa Adama Puławskiego w lubelskiej Galerii „Przy Bramie”

Adam Puławski

Zapraszamy na wystawę chełmianina Adama Puławskiego do Lublina. Wernisaż odbędzie się 8 marca 2024 r. godz. 17.00, w Galerii „Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oddziału w Lublinie.

„Na wystawie zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt prac stworzonych w latach 2020-2024. Są to przeważnie portrety i autoportrety, ale także scenki rodzajowe z cyklu „Zapraszam na kawę” i sceny z najnowszej historii Polski. Pojawią się też rysunki powstałe w ramach projektu „W hołdzie Mistrzom”, będące własną interpretacją dzieł malarzy francuskich XIX wieku z nurtu impresjonistycznego, oraz polskich ze szkoły „Młodej Polski”. Autor jest przede wszystkim rysownikiem, stąd nawet w jego obrazach malowanych akwarelą widać dominującą rolę kreski i linii. Jednak autor nie stroni też od odważnego stosowania koloru, wręcz zabawy z barwą. W jego pracach widać wpływ, oprócz impresjonistów, także sztuki post-impresjonistycznej, fowistów, ekspresjonistów z początku XX wieku i ruchu „młodych dzikich” z lat 80. XX wieku”.

Adam Puławski

Chełmianin od urodzenia, z wykształcenia i zawodu historyk specjalizujący się w stosunkach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej, z zamiłowania rysownik i malarz, wychowany na sztuce impresjonistów, post-impresjonistów i przełomu XIX i XX wieku.

Tworzy od kiedy pamięta, jego specjalizacją są portrety, impresjonistyczne, fowistyczne, „młodych dzikich”, z podkreśleniem kreski i barwy, ale także obrazy przestawiające zwierzęta, martwą naturę czy architekturę. Wystawiał w Galerii „Nova” w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie (2016) i Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie (2017). W latach 2023-2024 wystawiał w Galerii Atelier w Chełmie, Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy, CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej oraz w galerii Centrum Kultury Podgórza w Krakowie.

Adam Puławski – Wystawa

Wernisaż: 8 marca 2024r., godz.17:00

Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie
„Przy Bramie” ul. Grodzka 34/36

Wystawa czynna do 27 marca 2024 r.
Wstęp wolny

Adam Puławski