Wernisaż wystawy Adama Puławskiego „Portrety i autoportrety 2020-2023” – fotorelacja

Adam Puławski

14 września odbył się wernisaż wystawy Adama Puławskiego „Portrety i autoportrety 2020-2023” w Galerii CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej. Wystawa czynna będzie do 5 października 2023r.

Wernisaż zgromadził kilkadziesiąt osób, w tym artystów ze stowarzyszenia Plama z Łęcznej, czy znanego lubelskiego barda Jana Kondraka. Na wystawie znalazło się około 30 portretów i autoportretów.

Na wystawie w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej autor zaprezentował cykl portretów wykonanych w technice rysunku i malarstwa. Był to premierowy wernisaż autora w Łęcznej.

Fotografie ze zbiorów Centrum Kultury w Łęcznej

Adam Puławski

Chełmianin od urodzenia, z wykształcenia i zawodu historyk specjalizujący się w stosunkach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej, z zamiłowania rysownik i malarz, wychowany na sztuce impresjonistów, post-impresjonistów i przełomu XIX i XX wieku.

Tworzy od kiedy pamięta, jego specjalizacją są portrety, impresjonistyczne, fowistyczne, „młodych dzikich”, z podkreśleniem kreski i barwy, ale także obrazy przestawiające zwierzęta, martwą naturę czy architekturę, wystawiał w Galerii „Nova” w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie (2016) i Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie (2017), w Galerii Atelier w Chełmie (2023), w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy (2023), obecna wystawa to portrety głównie rodziny i znajomych powstałe w latach 2020-2023, malowane akwarelą, czasami z użyciem kredki i flamastra.