Somethingski Trio i Olaf Derigalsoff. Koncert w Dworze Sztuki

Somethingski Trio i Olaf Derigalsoff - Siennica Różana

3 marca 2024 r. Centrum Kultury w Siennicy Różanej zaprasza na kolejny koncert do Dworu Sztuki. Tym razem ogromna niespodzianka, bo przed publicznością wystąpi zespół Somethingski Trio z gościnnym udziałem Olafa Derigalsoffa.

Somethingski Trio to najnowszy projekt Nikodema Soszyńskiego, który gra szeroki rozstrzał muzyki – od folku, przez rock, aż po taneczne przeboje, nawiązujące do lat 70-tych polskiej muzyki popularnej. W 2021 zadebuitowali albumem Things. Od tego czasu ukazały się dwa wydawnictwa pod szyldem Somethingski Trio – Puszcza z 2022, nagrana w kolaboracji z piosenkarką folkową Darią Kosiek i bazująca na muzyce ludowej z regionu lasowiackiego, oraz Howl We Are Free z 2023.

Somethingski Trio i Olaf Derigalsoff - Siennica Różana

Energetyczne piosenki, przeplatane humorem i bardziej refleksyjnymi kompozycjami, gwarantują doskonałą zabawę podczas koncertów Somethingski Trio.

Skład zespołu:

  • Nikodem Soszyński – wokal, banjo, instrumenty perkusyjne
  • Adam Dragan – altówka, skrzypce, wokal
  • Krzysiek Pasieka – gitara basowa, kontrabas, wokal

Olaf Deriglasoff to muzyk – legenda. Na przestrzeni lat przewinął się przez nieskończoną ilość kluczowych składów polskiej alternatywy pokolenia X. Karierę zaczynał jako lider zespołu Dzieci Kapitana Klossa, działającego w latach 80. na płodnym gruncie kiełkującej wówczas Gdańskiej Sceny Alternatywnej. W latach 90. był członkiem Apteki, Homo Twist i Püdelsów, brał też udział w nagrywaniu P.O.L.O.V.I.R.U.S.a Kur; w latach dwutysięcznych był liderem Os Gatos i współpracował z grupą Kazik na Żywo. Od kilkunastu lat gra i wydaje płyty głównie z projektami firmowanymi własnym nazwiskiem; najnowszym z nich jest wodewilowo-punkowa orkiestra rozrywkowa Cyrk Deriglasoff.

Somethingski Trio i Olaf Derigalsoff - Siennica Różana

Zapraszamy do Dworu Sztuki w Siennicy Różanej.

3 marca 2024 r. o godz. 17.00
Dwór Sztuki w Siennicy Różanej

Więcej info: kulturasiennica.pl

Somethingski Trio i Olaf Derigalsoff - Siennica Różana