Koncert: Falochron – Premiera albumu „Nad Głębiami” w Chełmie

Koncert Falochron - Nad Głębiami

Zapraszamy na wyjątkowy koncert słowa i dźwięku, połączony z oficjalną PREMIERĄ ALBUMU „Nad Głębiami”, która zabrzmi w przestrzeni Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie, w wykonaniu laureatów ogólnopolskich festiwali z gatunku poezji śpiewanej / muzyki alternatywnej / indie folk – chełmskiej formacji muzycznej Falochron.

Zespół powstał z potrzeby kontynuacji artystycznej przygody byłych członków zespołu 4 Pory RoQ – Grzegorza Sykuły – gitarzysty i współzałożyciela formacji oraz Michała Słomińskiego – grającego na instrumentach klawiszowych i akordeonie, do których dołączyli Ola Buczek – wokalistka, właścicielka chełmskiego Studia Wokalnego „Uwolnij Głos”, oraz basista Mateusz Poterewicz.

Falochron wszedł na rynek muzyczny w 2022 roku, prezentując swoją twórczość na legendarnym festiwalu YAPA / Łódź, na którym zajęli 1 miejsce. Od 2023 roku zespół zagrał ponad 20 koncertów w całej Polsce, występując w nieprzypadkowo wybieranych przestrzeniach, które z kulturą i sztuką są za pan brat. W tym roku Falochron nawiązał również współpracę z kilkoma rozgłośniami radiowymi m.in. Polskim Radiem Lublin, pod skrzydłem którego powstał album demonstracyjny oraz została zarejestrowana pierwsza płyta długogrająca.

Premiera albumu „Nad głębiami” na wszystkich popularnych platformach streamingowych miała miejsce 11 listopada, a OFICJALNA PREMIERA PŁYTY odbędzie się właśnie na koncercie w Sali Koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmie, 14 grudnia 2023.

Członkowie zespołu skutecznie pracują nad tym, aby słowo oraz muzyka przekazywane na koncertach pozwalały osiągać słuchaczom realny odpoczynek, odcięcie od problemów codzienności oraz ucztę w sferze kultury.

Autorska muzyka jest dodatkiem do wierszy, których twórcami są: wokalistka zespołu Aleksandra Buczek, lubelska pisarka (acz pochodząca z Przemyśla) Daria Galicka oraz narodowy poeta i dramatopisarz Adam Asnyk – to właśnie jego nadzwyczaj aktualny, a napisany 140 lat temu cykl 30 sonetów „Nad głębiami”, stał się inspiracją do powstania pierwszego albumu zespołu Falochron. Zapraszamy na koncert muzyki z zupełnie nowego, nieokreślonego jednoznacznie gatunku przestrzennej poezji śpiewanej z elementami swobodnego jazzu, bluesa oraz słyszalnymi wpływami muzyki filmowej i klasycznej, która zabrzmi w przestrzeni Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie.

Koncert Falochron - Nad Głębiami
  • Aleksandra Buczek – śpiew, perkusjonalia
  • Grzegorz Sykuła – gitara elektroakustyczna, gitara jazzowa
  • Mateusz Poterewicz – gitara basowa
  • Michał Słomiński – instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

14 grudnia 2023 r. / godz. 18:00
Bilety dostępne na stronie ebilet.pl
Przedsprzedaż trwa do 10.12.2023!