Jesienny fototrekking po Ukraińskim Zakarpaciu

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Jesienny foto-trekking po ukraińskim Zakarpaciu. Przepiękne i dalekie widoki z Połoniny Borżawa, najbardziej eksponowanej i najdłuższej połoniny na Zakarpaciu, niezapomniany przejazd koleją najdłuższym tunelem całych Karpat, najważniejsze zabytki Użhorodu – historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej.

Rozpoczęcie pleneru w czwartek 7 października wieczorem w Ustrzykach Dolnych na spotkaniu organizacyjnym i krótkim wykładzie. Piątek rano wyjazd na Ukrainę, w stronę Użhorodu, perły Zakarpacia. Uczestnicy odwiedzą najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. W planach fotografia architektury miasta, ale też toczące się życie, na ulicach i placach targowych.

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Następnego dnia całodzienny foto-trekking na przepięknym, widokowym paśmie Połoniny (wyjazd kolejką krzesełkową, w razie dostępności także samochodami terenowymi). Rozległa Połonina Borżawa, wielokrotnie rozleglejsza od największych polskich połonin, słynie z jednych z najpiękniejszych widoków w całych Karpatach Ukraińskich.

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Ostatni dzień pleneru poświęcony jest na część reportażową, zwiedzając najważniejsze zabytki w mijanych miejscowościach oraz urządzając foto-tour podczas przejazdu ukraińskim regionalnym pociągiem, jadącym mi.in. przez najdłuższy tunel Karpat. Po południu postój na obiad i popołudniowe streetphoto w Drohobyczu, miasteczku galicyjskim, przepełnionym atmosferą Brunona Schultza i “Sklepów cynamonowych”. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne) w niedzielę wieczorem.

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

W programie Fotowarsztatów między innymi:

 • Połoninę Borżawa – eksponowaną wokół sąsiadujących grup górskich, z niesamowicie rozległymi połoninami, słynie z jednych z najpiękniejszych widoków w Karpatach
 • Użhorod – stolica Rusi Zakarpackiej, cerkiew, kościół, synagoga, skansen
 • Filipiec – malowniczy wodospad Szypit
 • Przełęcz Beskid – najdłuższy tunel kolejowy w Karpatach
 • Hukliwe – cerkiew z XVIII w. (styl zakarpacki)
 • Drohobycz – cerkiew św. Jura XVII w. (UNESCO), kościół XV w., dom Brunona Schulza
Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Edycja ma charakter fotowyprawy, mniej skupiamy się na teorii (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), więcej fotografujemy. Choć oczywiście podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Miejsce: Karpaty Ukraińskie
Termin: 7-10 października 2021

Organizator Fotowarsztatów zapewnia:

 • uczestnictwo w plenerze
 • transport busem na Ukrainie
 • noclegi w hotelu na Ukrainie
 • nocleg w hotelu w Polsce (pierwszego dnia)
 • wyżywienie w hotelu (śniadanie + obiadokolacja)
 • ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Aby wziąć udział w plenerze Musisz być zaszczepiony/a lub posiadać negatywny test pod kątem COVID-19. Polscy obywatele na granicy muszą okazać dokument potwierdzający odbycie pełnego kursu szczepienia przeciwko COVID-19 (co najmniej 14-21 dni po przyjęciu ostatniej dawki) lub negatywny wynik testu PCR albo testu antygenowego w kierunku COVID-19, który musi zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem ukraińskiej granicy. Natomiast po powrocie do Polski, jeśli nie Masz szczepionki a tylko test, czekać Cię będzie 10-dniowa kwarantanna. Osoby zaszczepione są oczywiście automatycznie zwolnione z kwarantanny.

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty

Więcej informacji oraz rezerwacje:
https://fotowarsztaty.com/tematy-i-miejsca-zajec/ukraina/karpaty-ukrainskie-perly-zakarpacia-polonina-borzawa-i-uzhorod/

Wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.

Karpaty Ukraińskie - Fotowarsztaty