DIKANDA – Koncert Noworoczny w Siennicy Różanej

DIKANDA - Siennica Różana

Wieloletnia tradycja noworocznych koncertów powraca do Siennicy Różanej. 13 stycznia 2024 r. ponownie odbędzie się Koncert Noworoczny. Na wydarzenie, które odbędzie się już po raz dwudziesty drugi, zapraszają Centrum Kultury w Siennicy Różanej wspólnie z Wójtem Gminy Siennica Różana oraz dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Na siennickiej scenie w latach ubiegłych wystąpili znakomici polscy artyści m. in. Eleni, Olga Bończyk, Edyta Gepert, Olga Szomańska w duecie z Maciejem Miecznikowskim oraz Zbigniew Wodecki.

W tym roku gwiazdą spotkania będzie folkowy zespół DIKANDA, który zaprezentuje najpiękniejsze kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Zespół jest znany nie tylko w Polsce, ale zdobył uznanie także na międzynarodowej scenie muzycznej występując w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to pełne emocji muzyczne podróże po etnicznych dźwiękach, energetyczne spotkania nasycone charyzmą i autentycznymi uczuciami. Będzie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników muzyki świata.

Podczas koncertu nie zabraknie niespodzianek – po raz pierwszy przed publicznością wystąpi dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego ,,Różanecznik”, działający przy Szkole Podstawowej w Siennicy Różanej. Na scenie zaprezentuje się ponad 60 uczestników, którzy nie tylko zatańczą, ale także zaśpiewają.

Do współpracy przy realizacji wydarzenia zaproszony został Jarek Koziara, wybitny lubelski artysta plastyk, który przygotuje wizualną oprawę Koncertu. Jego dotychczasowe realizacje to kilkadziesiąt przeróżnych scenografii – od teatru lalkowego po Teatr Wielki w Warszawie, przez monumentalne sceny koncertowe i telewizyjne i wielkie wydarzenia plenerowe. Prawie od samego początku powstania WOŚP współpracuje z Jurkiem Owsiakiem, projektując telewizyjne scenografie do finałów orkiestry. Od 1990 roku tworzy plastyczny wizerunek zespołu Voo Voo.

DIKANDA - Siennica Różana

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Partnerami wydarzenia są Krajowa Grupa Spożywcza oraz Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj życie!”.

Koncert Noworoczny w Siennicy Różanej

13 stycznia 2024 r., g. 16.00, Hala sportowa ZS CKR w Siennicy Różanej.
Wstęp wolny.