Bieg dla Milenki

Bieg dla Milenki - Rymanów

Zapraszamy do udziału w biegu charytatywnym dla Milenki Zimy z Rymanowa oraz udziału w pikniku rodzinnym w rymanowskim parku – zaplanowanym na 24 czerwca (piątek)! Przywitaj z nami wakacje i weź udział w biegu „Mamuśki biegną dla Milenki – Biegnij i TY”.

Piłkarska drużyna „Mamusiek Aktiv Pro” z Rymanowa przy współpracy z rymanowskim Klubem Biegacza Finisz jest organizatorem biegu charytatywnego dla Milenki Zimy z Rymanowa. Milenka urodziła się w 2018 roku z nieuleczalnymi wadami ośrodkowego układu nerwowego: wodogłowiem i schizencefalią (uszkodzenie mózgowia). W kolejnych miesiącach zdiagnozowano również hipoplazję (niedorozwój) nerwów wzrokowych obu oczu. Jest to nieuleczalna wada wrodzona, skutkująca tym, że Milenka nie widzi. Próby rehabilitacji wzroku pozostawiają niepewność czy uda się u niej uzyskać chociaż częściowe poczucie światła. W następstwie istniejących schorzeń, w wieku 7 miesięcy, pojawiła się u dziewczynki ciężka postać padaczki – Zespół Westa. Pomimo, iż Milenka jest rehabilitowana od urodzenia, ze względu na dużą ilość problemów, z którymi musi się zmagać, nadal jest dzieckiem leżącym i całkowicie zależnym od innych. Jedynie intensywna rehabilitacja, w tym wyjazdy na
specjalistyczne turnusy, daje jej nadzieję na lepsze funkcjonowanie. Impreza ma charakter charytatywny więc cała kwota z opłat startowych oraz pikniku rodzinnego, przekazana zostanie na leczenie dziewczynki.

Podczas wydarzenia zaplanowano: bieg główny na 10km – Bieg na Rymanowski Krzyż o Zachodzie Słońca (godz.19:30 – Start Biegu) bieg familijny na trasie 2 km (godz. 19:00 – Start Biegu), jak również krótkie biegi o dystansie 200 i 100 metrów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dodatkowo wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego – w imprezę włączyły się kolejne instytucje i organizacje działające nie tylko na terenie Gminy Rymanów, ale w całym powiecie krośnieńskim. Podczas imprezy odbędzie się pokaz strażacki w wykonaniu OSP Rymanów oraz OSP Posada Górna, zaplanowany został także blok animacji dla dzieci – które poprowadzi Animator Czasu Wolnego Ela Adamska wraz z swoją drużyną.

Grupa wolontariuszy będzie oczekiwać na najmłodszych w kolorowym kąciku malowania twarzy, a Paintball Rymanów Zdrój przygotuje strefę strzelecką, gdzie będzie można sprawdzać swoje siły w trafianiu do celu. Dla łasuchów, będzie przygotowany słodki kącik, w którym będzie można spróbować domowych wypieków, a o aspekt sportowy – Mini Turnieje i Tory sprawnościowe dla maluchów zadbają trenerzy oraz instruktorzy Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro oraz Klubu Pływackiego Aktiv Pro. Dodatkowo nasi uczestnicy będą mogli skorzystać z przejadżek quadowych oraz z pokazów sztuki deskorolskiej prezentowanej w skayt parku.

„Zdrowie naszych dzieci to największy dar – kobiety będące matkami najlepiej to rozumieją – dlatego uważam, że powinniśmy w miarę naszych możliwości wspierać rodziny, które muszą się zmierzyć z chorobą dziecka i jego rehabilitacją – stąd pomysł na organizację samego wydarzenia i kolejnej edycji biegu charytatywnego. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko zawodowych biegaczy, ale również osoby, które chcą sprawdzić się same ze sobą, często myślą – ja nie dam rady. My Mamuśki, jako organizatorki – nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w samym biegu w dniu wydarzenia, dlatego wyznaczoną trasę pokonujemy kilka dni wcześniej, wśród nas są dziewczyny, które dopiero próbują sił w tym sporcie, lub nawet nie biegają, ale uczestniczą, aby pokazać, że każdy jest w stanie tą trasę pokonać, w dniu wczorajszym trasę wspólnie pokonywała dwójka dzieci – 6 i 10 latek. Chłopaki pokazali, że można” – Katarzyna Rysz – Jęczkowska Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro.

Dla uczestników biegu mamy przygotowane pakiety startowe – pierwsze 50 osób zapisanych na bieg otrzyma lnianą torbę wraz z pamiątkowym kubkiem. Dla wszystkich uczestników biegu czekają pamiątkowe medale a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do rejestracji w Biurze Zawodów, które będzie czynne już od godz. 18:00. Można także dokonać rejestracji pod linkiem: https://forms.gle/pnPsKmmAUJ28dSFg7

Opłata startowa to 35zł- płatna w Biurze Zawadów do puszek kwestorskich.

Bieg dla Milenki - Rymanów

Wspierają NAS:

 1. Rymanowski Klub Biegacza Finisz Rymanów wraz z wolonatriuszami
 2. Burmistrz oraz Urząd Gminy Rymanów
 3. OSP Rymanów, OSP Posada Górna oraz OSP Jaćmierz
 4. Uzdrowisko Rymanów S.A.
 5. Ministerstwo Sportu I Tyrystyki RP wsparcie finansowe w ramach projektu Sportowa Zabawa Familijna
 6. Huta Szkła GLASMARK
 7. Alchemia Krosno – Karol Jarosz
 8. W. Ole Słodkie Wojciech Oleś
 9. Paintball Rymanów Zdrój – Radosław Anczakowski
 10. MG Sport
 11. Instruktorzy Klubu Pływackiego Aktiv Pro
 12. Trenerzy Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro

PROGRAM

 1. 16:00 – ROZPOCZĘCIE IMPREZY
 2. 16:15 – 17:00 BLOK ZABAW DLA DZIECI – ANIMACJE PROWADZONE PRZEZ ANIMATORKĘ ELĘ ADAMSKĄ WRAZ Z DRUŻYNĄ
 3. 17:00 – 17:30 – WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW UKOŃCZENIA KURSU PŁYWACKIEGO DLA CZŁONKÓW KLUBU PŁYWACKIEGO AKTIV PRO
 4. 17:30 – 17:45 – WRĘCZENIE PAMIĄTKOWYCH MEDALI ZESPOŁOM:
  • A) MŁODZIKÓW AKTIV PRO – MISTRZOSTWO LIGI MŁODZIKA OZPN KROSNO
  • B) TRAMPKARZY AKTI PRO – VICEMISTRZOSTWO LIGI TRAMPAKRZA OZPN KROSNO
 5. 18:00 – OTWARCIE BIURA ZAWODÓW
 6. 19:00 – START BIEGU FAMILIJNEGO
 7. 19:30 – START BIEGU GŁÓWNEGO
 8. 19:45 – 20:00 – BIEGI MALUCHÓW PO PARKU
 9. 20:00 – 20: 30 – POKAZ STRAŻACKI DLA DZIECI
 10. 20:30 – 20:45 – WRĘCZENIE PUCHARKÓW – BIEG FAMILIJNY/BIEGI DZIECI
 11. 20:45 – PRZYWITANIE PIERWSZYCH BIEGACZY BIEGU GŁÓWNEGO
 12. 21:30 – WRĘCZENIE NAGRÓD W KATEGORIA BIEGU GŁÓWNEGO
 13. 21:45 – ZAMKNIĘCIE IMPREZY O ZACHODZIE SŁOŃCA