Koncert Jarząbek-Jurkiewicz w Chełmie

jarzabek-jurkiewicz

Zapraszamy do kawiarni Imbryk Cafe&lunch w Chełmie, na Placu Łuczkowskiego, 13 lutego, o godz. 19. na koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz, który zaprezentuje muzyczny program pt. „Bardowie naszych czasów – Dylan, Kaczmarski, Nohavica”.

Jarząbek-Jurkiewicz to przykład muzyki bardzo energetycznej, bardzo poetyckiej i bardzo zróżnicowanej. Od kiedy duet w 2015 roku wydał płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy („Lublin Ostrava 0:30”), kojarzony jest głównie z wykonywaniem błyskotliwych coverów tego artysty. Tym razem panowie wystąpią z programem pt. „Bardowie naszych czasów” zestawiającym twórczość Nohavicy z piosenkami Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Nie zabraknie również autorskich utworów duetu.

Duet wykonuję akustyczne, rozpoetyzowane rock-folk utwory na dwie gitary akustyczne i męski wokal. Duet tworzony przez Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza powstał w 2014 roku. Motywacją do nawiązania współpracy była chęć połączenia dwóch światów muzycznych i osobowościowych. Polem do tego, już od pierwszych dni współpracy, stała się muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydaliśmy naszą pierwszą płytę „Lublin-Ostrava 0:30”. Album spotkał się (i spotyka nadal) ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz został pochwalony przez samego Nohavicę. Nasze podejście do aranżowania piosenek jest odmienne od grania typowego dla bardów lub wykonawców szeroko rozumianej poezji śpiewanej. Oprócz tekstu bardzo zależy nam na eksponowaniu samej warstwy muzycznej, stąd nasza ogromna dbałość o szczegóły warsztatowo-wykonawcze. Z twórczości Nohavicy chcemy wydobyć nie tylko słowa, ale również wspaniałość muzycznych „smaków”.

W listopadzie 2015 r. ukazała się pierwsza płyta duetu Jarząbek-Jurkiewicz z interpretacjami piosenek Jaromira Nohavicy. Przedstawione wersje utworów nie są oczywiste, wykonawcy nie próbują naśladować, ich aranżacje są przemyślane, energetyczne, z „pazurem”. Teksty przypominają o sprawach ważnych i oczywistych, a brawurowe wykonania przykuwają uwagę do ostatniego dźwięku. W styczniu 2018 r. „narodziła się” druga płyta duetu – „Grzebienie”. Spotkała się z uznaniem samego Mistrza, który określił wydawnictwo stwierdzeniem: „Dobra robota. Rzekłbym nawet – bardzo dobra robota”. Płyta dojrzalsza, bardzo poetycka, z nieco bardziej rozbudowanym instrumentarium. Jedno się nie zmieniło – konsekwentnie obrany kierunek stylistyczny i jeszcze większy „pazur” czynią ją nie tylko poetycką, ale wręcz rockową. AM 1Jaromir Nohavica, Dokud se zpiva (Dokąd się śpiewa, przekład Antoni Muracki)

Zapraszamy, wejściówki są już dostępne w siedzibie kawiarni Imbryk Cafe&lunch, Plac Łuczkowskiego 7. Bilety na wydarzenie do nabycia w kawiarni Imbryk w cenie 35 zł. Oczywiście jak zawsze w takim miejscu konieczna jest rezerwacja stolików, bo liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na temat http://jarzabek-jurkiewicz.pl/