Fotowarsztaty – Wataha w Bieszczadach

Fotowarsztaty - Bieszczady

Bieszczady jesienią potrafią być magiczne miejscem. To jest jeden z powodów dla którego warto wybrać się na warsztaty z twórczą fotografia właśnie o tej porze roku w Bieszczady. Fotograficzny weekend śladem serialu Wataha organizowany przez projekt Fotowarsztaty.com odbędzie się w Bieszczadach, w terminie 11-13 września 2020r.

Serial „Wataha” zadebiutował w 2014 roku, dotąd nakręcono trzy sezony. Produkcja HBO to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy, oddalonej od cywilizowanego świata. W zgodnych opiniach krytyków, to jedna z najlepszych produkcji TV w Polsce.

Na plenerze fotograficznym zaplanowanym w weekend 11-13 września wybierzemy się śladem miejsc związanych z produkcją, wzbogacając to solidną porcją wiedzy fotograficznej oraz niepowtarzalnymi atrakcjami na noclegu. Dołączysz do Watahy?

Podróż fotograficzna nie będzie ślepą gonitwą za ekipą filmową “Watahy”. Nie będzie to także lista wszystkich miejscówek, każdego planu – a raczej nasz subiektywny, fotowarsztatowy wybór miejsc z największym potencjałem dla twórcy – fotografa. Miejsca te odwiedzamy – i odwiedzaliśmy znacznie wcześniej, zanim powstał serial – na innych plenerach i podróżach fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com. Cóż, Bieszczady, zarówno polskie jak i ukraińskie maja niesamowitą moc przyciągania i niepowtarzalny klimat. Teraz warto to zebrać i wykorzystać.” – mówi Paweł Brzozowski z Fotowarsztaty.com.

Nie ograniczamy się tylko do “Watahy”. Odwiedzimy także miejsca nie związane bezpośrednio z produkcją, jednak znajdujące się bardzo blisko naszej trasy i zdecydowanie warte spojrzenia na nie przez wizjer aparatu fotograficznego. Zaś wieczorami, na noclegu, wykłady w teorii omawiające podstawy fotografii, oraz… mnóstwo niepowtarzalnych doznań, niektórych możliwych tylko z nami: degustacja najlepszych bieszczadzkich nalewek, ognisko a także prawdziwa ruska bania!” – dodaje Paweł Brzozowski organizator warsztatów.

To nadal nie koniec atrakcji! Fotowarsztaty.com zaplanowały niesamowitą podróż Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. Dodatkowo również zwiedzanie browaru Ursa Maior, gdzie uczestnicy będą mogli skosztować pysznych piw, w tym kultowej „Watahy”, piwa inspirowanego serialem.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Miejsce: Bieszczady
Termin: 11-13 września 2020

Program Fotowarsztatów:

  • uczestnictwo w warsztatach;
  • transport busem na plener śladem serialu Wataha (trasa objazdowa);
  • przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi;
  • noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką;
  • domowe wyżywienie;
  • degustacja karpackich nalewek;
  • ognisko i/lub ruska bania.

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/fotograficznym-sladem-serialu-hbo-wataha-w-bieszczadach/

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.